USR-iștii constănțeni și-au ales structurile de conducere la nivelul filialelor locale

USR Constanța și-a desemnat, în urma Adunărilor Generale desfășurate în week-end-ul 12-13 iunie 2021, structurile de conducere la nivelul filialelor locale din județul Constanța. Florin Cocargeanu a fost reales președinte al organizației municipale Constanța și mai menționăm două surprize: Dumitru Paris nu se mai regăsește în conducerea de la Mangalia și nici George Vasile la Cumpăna, ambii candidați ai partidului la alegerile locale de anul trecut. În urma alegerilor din weekendul trecut, noile conduceri sunt următoarele:

Filiala municipală USR Constanța:
Președinte: Florin Cocargeanu
Biroul Local: Loredana Timofte (Vicepreședinte); Alexandru Sorin Dănilă (Vicepreședinte);
Edward Nedelcu (Vicepreședinte); Dima Cheosea; Adriana Bunghez; Camelia NicolaeZgumă; Ion Zaifu; Adrian Gorcea; Simina Eleonora Vlad; Iulian Călin.

USR Năvodari:
Președinte: Petre Enciu
Biroul Local: Valentin Sterpu (Vicepreședinte); Cristian Bălașa (Vicepreședinte), Ștefan
Antonaru; Oana Valentina Purcărea Dima; Ana Maria Listarf; Andrei Toxin.

USR Mangalia:
Președinte: Semiran Abdurefi
Biroul Local: Mădălin Corodescu (Vicepreședinte), Gabriela Nachiu, Angela Marinescu,
Mihaela Marin Dubei, Nicoleta Cinzeacă, Mihailidis Raftopol.

USR Medgidia:
Președinte: Bogdan Moșescu
Biroul Local: Mihai Lala (Vicepreședinte); Ionuț Lupu
USR Ovidiu:

Președinte: Daniel Balaeș
Biroul local: Valentina Seceleanu; Raluca Antonescu; Bogdan Ciordaș; George Mihăescu,
Dan Oancea; Andreea Furnea.

USR Valu lui Traian:
Președinte: Valentin Frangulea
Biroul local: Oana Ciamita (vicepreședinte), Teodora Stanciu.

USR Topraisar:
Președinte: Denis Hagicalil
Biroul local: Elena Georgeta Vasile (vicepreședinte); Cristian Gică Lucaci.

USR Saligny:
Președinte: Ionuț Ciurariu
Biroul local: Tudor Mihai (vicepreședinte); Nicoleta Marinescu

USR Ghindăreşti:
Președinte: Mihai VîlcuBiroul local: Liviu Ariton (vicepreședinte); Robert-Ciprian Epifan; Vasilica-Olguța Miron;
Claudia Gavrilă.

USR Cernavodă:
Președinte: Petru Moraru
Biroul local: Andrei Rizea (vicepreședinte); Valentin Bejan

USR Pantelimon:
Președinte: Gheorghe Crăciunaș
Biroul local: Tudor Moroșanu (vicepreședinte); Elena Nicolae

USR Agigea:
Președinte: Gabriel Ciobanu
Biroul local: Anamaria Gornicu (vicepreședinte); Cristian Petre (vicepreședinte); Sebastian
Solomon, Dragoș Vasile.

USR Cumpăna:
Președinte: Claudiu Bordei
Biroul local: Claudiu Vișan (vicepreședinte); Marius Ioniță; Daniel Luca

USR Poarta Albă:
Președinte: Constantin Ciobaniuc
Biroul local: Virgil Pascu (vicepreședinte); Florin Todica; Mariana Chioafă; Stela Ciobaniuc

USR Mereni:
Președinte: Marian Melente
Biroul local: Roxana-Maria Mocian (vicepreședinte); Mirela Simina Roșoga

USR Techirghiol:
Președinte: Marius Dobre
Biroul local: Sever Bechiș (vicepreședinte)

USR Tuzla:
Președinte: Cristina Marta
Biroul local: Traian Sidorencu (vicepreședinte); Cristina Mitchievici

USR Lumina:
Președinte: Cristian-Florin Stoian
Biroul local: Ana Maria Călin (vicepreședinte); Alina Stoian

USR Eforie:
Președinte: Carmen Mardale
Biroul local: Iulian Filimon (vicepreședinte); George Rădulescu

USR Mihail Kogalniceanu:
Președinte: Mirela Adriana Pavel
Biroul local: Mihaela Maxim (vicepreședinte); Mircea Ionuț Frățilă

DISTRIBUIE ARTICOLUL!
  •  

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *