CONSTANȚA: Programarea pentru emiterea sau preschimbarea cărții de identitate se face online

Primăria Municipiului Constanța anunță că, începând de astăzi, 15.06.2020, programările pentru emiterea sau preschimbarea cărții de identitate se fac online!

Această măsură a fost luată pentru evitarea aglomerației și a formării cozilor la ghișeu. Programările se pot face accesând AICI! La același link aflați și care sunt sunt actele necesare pentru obținerea cărților de identitate și a vizelor de reședință.

„Vă rugăm să nu vă prezentați fără o programare prealabilă! Programarea este individuală. Nu se pot face mai multe programări cu același cod numeric personal. Precizăm că au fost făcute programări până pe 1 iulie 2020. De astăzi, vă puteți programa online începând cu data de 2 iulie 2020. Vă reamintim că  documentele care au expirat în perioada stării de urgență și a stării de alertă își păstrează valabilitatea 90 zile de la încetarea stării de urgență/alertă”, au precizat reprezentanții municipalității.

DISTRIBUIE ARTICOLUL!
  •  

29 de comentarii la „CONSTANȚA: Programarea pentru emiterea sau preschimbarea cărții de identitate se face online

  • joi, 20 mai 2021 la 11:27
    Permalink

    Bună ziua as dori o programare pe data de 25 05-2021 vreau să mă cunun an Constanța și am nevoie de mutație an Constanța va rog mulțumesc

    Răspunde
  • joi, 20 mai 2021 la 11:22
    Permalink

    As dori o programare pt că vreau să mă cunun an Constanța și am nevoie de un flotant pe buletin mulțumesc

    Răspunde
  • joi, 1 aprilie 2021 la 12:41
    Permalink

    Dacă se poate cât mai devreme va rog ne trebuie urgent pentru înscrierea copilului la scoala

    Răspunde
    • vineri, 9 aprilie 2021 la 04:56
      Permalink

      Buna ziua doresc sa schimb cartea de identitate misa expirat

      Răspunde
  • joi, 1 aprilie 2021 la 12:37
    Permalink

    Bună ziua vreau o programare pentru viza de flotant va rog

    Răspunde
    • vineri, 7 mai 2021 la 13:49
      Permalink

      Buna ziua as dori si eu o programare pe 25 MAI 2021 pentru schimbarea buletinului a implinirea de 18 ani sunt din Constanta multumesc

      Răspunde
    • joi, 20 mai 2021 la 15:37
      Permalink

      Bună siara as dori o programare pentru mâine la ora 09:00 pentru căsătorie și luare an evidenta mulțumesc.

      Răspunde
  • miercuri, 31 martie 2021 la 08:09
    Permalink

    Solicit schimbarea buletinului deoarece mi am schimbat adresa din buletin!

    Răspunde
    • miercuri, 5 mai 2021 la 11:37
      Permalink

      Bună ziua.Doresc o programare pentru schimbarea cărții de identitate.

      Răspunde
  • joi, 11 februarie 2021 la 10:03
    Permalink

    Am făcut saptamana trecuta programare ptr schimbarea buletinului , ptr data de 19:02 :2021 , și nu am primit nicio confirmare , am plătit și taxa .

    Răspunde
  • marți, 2 februarie 2021 la 17:07
    Permalink

    Vreau o programare pentru schimbarea actului de identitate.

    Răspunde
  • duminică, 31 ianuarie 2021 la 19:08
    Permalink

    doresc o programare pt schimbarea cărții de identitate.

    Răspunde
  • luni, 25 ianuarie 2021 la 04:24
    Permalink

    Buna dimineața! Trebuie să mi schimb C I deoarece m-am căsătorit și-mi schimb numele. Aș dori o programare!

    Răspunde
    • joi, 8 aprilie 2021 la 12:33
      Permalink

      O programare pentru pierdere buletin

      Răspunde
  • marți, 19 ianuarie 2021 la 08:13
    Permalink

    Doresc o programare pentru schimbarea cărții de identitate, deoarece expiră

    Răspunde
  • luni, 11 ianuarie 2021 la 16:03
    Permalink

    Daca se poate o programare ptr miine la prelungire valabilitate carte de identitate expirata de pe 02.01.2021

    Răspunde
  • sâmbătă, 9 ianuarie 2021 la 13:59
    Permalink

    Vreau o programare pentru preschimbarea cărți de identitate. Eu urmând să plec din tara pe 20 ianuarie 2021.
    Cartea de in entitate expiră pe data de 8febroarie 2021.

    Răspunde
  • vineri, 18 decembrie 2020 la 12:41
    Permalink

    Doresc o programare pentru schimbare ci(carte identitate).Multumesc frumos,o zi buna!

    Răspunde
  • marți, 3 noiembrie 2020 la 16:30
    Permalink

    Vreau sa ma programez la buletin deoarece ca miea expirat

    Răspunde